Karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje metu,
Skuodo pedagoginės psichologinės tarnybos
socialinė pedagogė Ingrida Momkienė paslaugas teikia nuotoliniu būdu.
Dėl Jums svarbių klausimų prašau kreiptis
el. paštu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
telefonu: 8 617 94982
Rekomendacijos tėvams, mokytojams ir mokiniams
Uždarius ugdymo įstaigas, tėvams dideliu iššūkiu tampa ne tik vaikų priežiūros organizavimas, bet ir nuolatiniai jų klausimai „Ką veikti?“. Šis laikas, kai tėvams reikia pasirūpinti vaikų užimtumu, gali tapti puikia galimybe daugiau laiko praleisti kartu ir užsiimti bendra veikla. Dalinamės informacija ką galima nuveikti likus namuose:
☺ Interaktyviosios pasakos, edukaciniai žaidimai lietuvių kalba: Saulytučiai http://www.tuciai.lt/
☺ Jaunųjų gamtos reindžerių platformą www.gamtosreindzeris.lt.
☺ Ką veikti? - https://mtc.lt/attachments/article/643/RM_Ka_veikti.pdf
☺ Šeimos gidas - https://www.seimosgidas.lt/zaidimai
☺ LRT televizija nuo kovo 16 d. siūlo specialią laidą dėl koronaviruso grėsmės į pamokas neinantiems mokiniams. Valandos trukmės laida „Įdomiosios pamokos tiesiogiai“ transliuojama kiekvieną dieną 13 valandą per LRT. https://www.lrt.lt/naujienos/tavo-lrt/15/1151138/del-koronaviruso-namie-likusiems-vaikams-lrt-televizija-rengia-nauja-laida-idomiosios-pamokos-tiesiogiai
☺ Visoms Lietuvos mokykloms visas „Vyturio” lobynas atveriamas nemokamai.
Skaitmeninės knygos čia: https://vyturys.lt/kodas/corona
Garso knygos čia: http://bit.ly/vyturioknygos
☺ 78 lietuviškos audio knygos nemokamai - https://www.audioknygos.lt/78-nemokamos-lietuviskos-audio-knygos-3/?fbclid=IwAR0F1axMHLeD8BcpPuwusLXlHzLzKAJvXZX11QbaoW4tPOoZSF39i3snUVY
☺ British Museum virtualus turas - https://britishmuseum.withgoogle.com/
☺ Musée d’Orsay turas Paryžiuje - https://artsandculture.google.com/project/360-videos?hl=en
☺ Turas po Seulo Nacionalinį modernaus meno muziejų - https://artsandculture.google.com/partner/national-museum-of-modern-and-contemporary-art-korea?hl=en
☺ Edukacijos vaikams "Vilniaus miesto įkūrimas" ir "Vilniaus miesto gyvenimas" - https://www.ldm.lt/spalvink-vilniu/
☺ Nemokama edukacinė medžiaga vaikams - https://mokytojoturinys.lt/?fbclid=IwAR2M7NnLIzAf5KOPQRT9tJHR-MD3Yqrc_H4qLoZ9fdZ3KKPSgMKlMxngny
☺ Edukaciniai filmukai - https://ed.ted.com/
Ką veikti kartu?
- Sudarykite šeimos grojaraštį. Kartu atrinkite mėgstamiausius muzikinius kūrinius ir sudėkite į vieną grojaraštį. Vaikams bus malonu klausytis tiek su tėvais, tiek vieniems.
- „Keliaukite po pasaulį“. Pasirinkite šalį ir visą dieną „keliaukite“ po ją. Pvz., pasigaminkite tai šaliai būdingų patiekalų, išmokite kelis joje vartojamus žodžius, suraskite ir papasakokite vieni kitiems įdomių faktų apie tą kraštą ar net surenkite protmūšį.
- Užduokite vienas kitam klausimus pasirinkta tema. Vieną kartą temą gali sugalvoti vaikas, kitą kartą – suaugęs. Kol tėvai užsiėmę, vaikas taip pat turės, ką veikti, kol parengs klausimus.
- Vardinkite daiktus, kuriuos matote namuose ar per langą. Pasirinkite raidę ir paeiliui vardinkite, kokius daiktus matote iš tos raidės.
- Dekoruokite drabužius. Karpykite juos, išpieškite ar išsiuvinėkite.
- Kurkite istoriją. Kiekvienas paeiliui sugalvodamas po sakinį, sukursite savo unikalų pasakojimą.
- Spėliokite, apie kokį daiktą galvoja kitas. Vienas sugalvoja daiktą, kurį tuo metu mato, o kitas užduodamas klausimus, bando išsiaiškinti, kas tai yra. Atsakinėti galima „Taip“ arba „Ne“.
- Pasakokite apie savo vaikystę. Vaikams labai įdomu sužinoti, ką žaisdavo jų tėvai, kaip rengdavosi, ką mėgo valgyti, kur atostogaudavo, kokius pažymius gaudavo ir pan. Vaikai mielai užduoda daug papildomų klausimų.
- Papasakokite vaikams apie jų „vaikystę“. Nesvarbu kokio amžiaus vaikai, visiems labai įdomu klausytis istorijų apie save, ypač apie tą amžių, kurio jie patys neprisimena. Pasakokite, kaip džiaugėtės jiems gimus, kaip ramindavote, kokių juokingų istorijų nutikdavo.
- Kurkite kryžiažodžius. Vienas parengia kryžiažodį, kitas jį išsprendžia. Paskui atvirkščiai. Tokiu būdu vaikas gali labai praplėsti savo žinias.
- Gaminkite kartu. Pasiūlykite vaikui surasti receptą ir vėliau jį kartu išbandykite.
- Aptarkite filmus. Kartu žiūrėkite filmą ir paskui jį aptarkite. Paklauskite vaiko, kuri vieta labiausiai patiko, jeigu būtų herojaus vietoje, kaip jis pasielgtų, kodėl, jo nuomone, veikėjas priėmė tokį sprendimą ir pan.
- Sukurkite savo mankštos programą. Vieną pratimą siūlykite jūs, kitą – vaikas. Atsirinkite tuos, kuriuos visi galėsite atlikti, ir kiekvieną dieną kartu mankštinkitės.
- Pertvarkykite kambarį. Kartu aptarkite, kaip galėtumėte atnaujinti vaiko kambarį ar bendras erdves: perstumdyti baldus, pakabinti vaiko piešinių ar šeimos nuotraukų, pertvarkyti daiktus lentynose.
- Užsiimkite sodininkyste. Pasisėkite prieskoninių žolelių ar gėlių, tinkamų balkonui, auginkite svogūnų laiškus. Įvairaus amžiaus vaikams įdomu prižiūrėti augalus ir stebėti, kaip jie auga.
- Ieškokite paslėptų daiktų „Šilta–šalta“. Vienas paslepia sutartą daiktą kambaryje, o kiti turi jį surasti, vadovaudamiesi paslėpusiojo užuominomis: „šilta“ (kai yra visai arti ieškomo daikto) arba „šalta“ (kai daiktas yra gerokai toliau).
- Žaiskite laivų mūšį. Senas, bet ir vaikus, ir suaugusiuosius labai įtraukiantis žaidimas. Tam užtenka languoto sąsiuvinio lapų ir pieštuko.
- Pieškite mįsles. Sugalvokite objektą arba daiktą (pvz., namas). Popieriaus lape nupieškite tik mažą jo detalę (pvz., kaminą be dūmų). Vaikai spėja, kokio objekto ar daikto tai dalis. Jei atspėti nepavyksta, papildykite piešinį, dar keliomis detalėmis iki tol, kol atspės. Tada, apsikeiskite.